Wybór odpowiedniego materaca jest kluczowy dla zapewnienia sobie zdrowego i regenerującego snu. Jednym z najważniejszych aspektów, który warto wziąć pod uwagę przy zakupie, są materiały wykorzystane do jego wyprodukowania. Od pianki termoelastycznej po sprężyny kieszeniowe – różnorodne rozwiązania gwarantują użytkownikom odmienne doznania. Sprawdź, jak poszczególne komponenty materaca mogą poprawić jakość Twojego odpoczynku i poznaj nasze rady dotyczące znalezienia idealnego podłoża do spania, dopasowanego do Twoich indywidualnych potrzeb.

Pianki od marki SleepMed

Podstawą konstrukcji materacy marki SleepMed są różne rodzaje pianek. Stosowane są nie tylko w modelach piankowych, ale również w hybrydowych. Czym się charakteryzują?

  • Technologie marki SleepMed. Jak skonstruowane są nowoczesne poduszki?Pianka wysokoelastyczna NATURALIS® – to ekologiczna i innowacyjna pianka wysokoelastyczna, w której naturalny olejek rycynowy zastępuje sztuczne związki chemiczne. Zapewnia właściwości przeciwbakteryjne, przeciwbólowe i nawilżające, które są korzystne dla alergików. Wysoka sprężystość i redukcja nacisku punktowego pozwalają na optymalne ułożenie ciała i zapobiegają nadmiernemu zapadaniu.
  • Pianka wysokoelastyczna HR BIO – to pianka z otwartokomórkową strukturą, która wspomaga optymalną cyrkulację powietrza, zapewniając doskonałą elastyczność i wsparcie dla kręgosłupa. Zawiera naturalny olej sojowy, który zastępuje sztuczne związki chemiczne, nadając piance właściwości hipoalergiczne. Jest bezwonny, pochodzi z ekologicznych upraw wolnych od sztucznych środków ochrony roślin.
  • Pianka termoelastyczna Visco Bio – to innowacyjna pianka termoelastyczna, która powstała z myślą o zdrowiu użytkowników oraz ochronie środowiska. Reaguje na temperaturę ciała, staje się miękka i idealnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn, zmniejszając napięcia mięśniowe. Zawiera naturalny olejek rycynowy, podobnie jak wspomniana powyżej pianka NATURALIS®.
  • Pianka termoelastyczna VitaRest® – to pianka poliuretanowa, która dynamicznie reaguje na temperaturę oraz ciężar ciała, zapewniając spersonalizowane podparcie. Umożliwia znakomitą cyrkulację powietrza, zapobiegając poceniu się i zwiększając komfort snu. Certyfikat „Oeko Tex” oraz nagrody takie jak „Wyrób roku 2010” i „Nagroda za innowacyjność 2010” potwierdzają jej wysoką jakość.
  • Pianka termoelastyczna Celsius-Waterlily® – to ekologiczna pianka zaprojektowana z myślą o maksymalnym komforcie i ochronie środowiska. Wysoka wrażliwość na temperaturę, pozwala na idealne dopasowanie do naturalnych krzywizn ciała, minimalizując nacisk i wspierając zdrowy sen.

Włókna kokosowe w materacu – wpływ na zdrowie

SleepMed korzysta też z włókien kokosowych. Jest to surowiec, który sprzyja wygodzie i zdrowiu. Mata kokosowa znajdująca się w ofercie marki jest doskonałym przykładem tego, jak zaawansowane technologie mogą łączyć się z naturalnymi surowcami, aby zapewnić optymalny komfort i korzyści zdrowotne. Dodanie maty kokosowej do materaca podnosi jego twardość, co jest szczególnie korzystne dla osób preferujących większy stopień stabilności i podparcia we śnie. Twarde podłoże może pomagać w redukcji bólu pleców oraz zapobieganiu wadom postawy. Zakup maty kokosowej to dobra propozycja dla osób, które posiadają już wygodny i niezniszczony materac, ale chcą nieco zmodyfikować jego właściwości.

Struktura włókien kokosowych umożliwia doskonałą cyrkulację powietrza. Przeciwdziała to gromadzeniu się wilgoci wewnątrz materaca. To z kolei chroni przed rozwojem pleśni, grzybów i bakterii, zapewniając świeży i higieniczny sen. Mata kokosowa od SleepMed wykazuje też działanie neutralizujące szkodliwy wpływ pól elektromagnetycznych.

Sprężyny typu Multi

Sprężyny typu Multi, stosowane w materacach z kolekcji Hybrid i Hybrid Plus marki SleepMed, to innowacyjne rozwiązanie zaprojektowane z myślą o zapewnieniu użytkownikowi najwyższego komfortu snu i optymalnego podparcia dla kręgosłupa. Są zaprojektowane w systemie 7 stref twardości, co tworzy poprzeczny podział twardości materaca. Dzięki temu różne partie ciała, takie jak głowa, ramiona, biodra i nogi, otrzymują odpowiednie wsparcie, dopasowane do ich potrzeb.

Sprężyny o małej średnicy są gęsto rozmieszczone i pracują niezależnie od siebie. Taka budowa powoduje, że materac zyskuje wysoką elastyczność punktową, co pozwala na lepsze dopasowanie się do naturalnych krzywizn ciała, niezależnie od przyjętej w czasie snu pozycji. Dzięki zwiększonej liczbie punktów podparcia, ciężar jest równomiernie rozłożony, co chroni przed tworzeniem się bolesnych punktów nacisku i poprawia krążenie krwi.

Dzianina Merced i Tencel

Pokrowiec Merced to wyjątkowy element, który wykorzystywany jest w produkcji materaców SleepMed, zaprojektowany z myślą o wysokiej higienie, wygodzie oraz maksymalnym wsparciu zdrowotnym. Wykonano go z dzianiny, na której powierzchni są specjalne perforacje. Zapewniają optymalny przepływ powietrza, a dzięki temu materac pozostaje suchy, czysty i chłodny. Dzięki elastyczności włókien, materiał idealnie dopasowuje się do struktury wypełnienia.

Pokrowiec Probiotex, stosowany w materacach z kolekcji Plus i Hybrid Plus, łączy w sobie innowacyjne technologie i najwyższą jakość materiałów, zapewniając optymalne warunki do snu. Jego boki są szyte z miękkiej dzianiny Tencel. Jest delikatna dla skóry i nie powoduje podrażnień ani alergii. Pozytywnie wpływa na regulację temperatury i poprawia komfort snu.

Każdy komponent materaca, od pianki termoelastycznej, przez sprężyny, po naturalne włókna kokosowe i innowacyjne dzianiny, ma znaczący wpływ na jakość snu i zdrowie użytkownika. Nowoczesne technologie, takie jak systemy sprężyn typu Multi, pianki wysokoelastyczne czy włókna Tencel i dzianiny Merced, zapewniają nie tylko wyjątkowy komfort, ale także wspierają higienę, oddychalność i optymalne podparcie ciała. Wybór odpowiednich materiałów może zredukować napięcia mięśniowe, poprawić krążenie krwi i pozwolić na pełną regenerację organizmu. Kupując materac SleepMed inwestujesz w swoje zdrowie i dobre samopoczucie, co przekłada się na lepszą jakość życia każdego dnia.

wyrób medycznySleepMed Hybrid Premium, SleepMed Hybrid Supreme, SleepMed Comfort Plus, SleepMed Premium Plus, SleepMed Supreme Plus, SleepMed Hybrid Comfort Plus, SleepMed Hybrid Premium Plus, SleepMed Hybrid Supreme Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.