Zdrowy i regenerujący sen umożliwia nam prawidłowo funkcjonowanie w ciągu dnia. Jednak zależy on od wielu czynników, w tym odpowiednio dopasowanego do potrzeb użytkownika podłoża do spania. W tej roli najlepiej sprawdzą się materace, które na tle innych wyróżniają się budową oraz unikalnym wypełnieniem. A dlaczego warto wyposażyć w nie swoje łóżko?

Materace Hilding a zdrowy sen

Zdrowy sen to niezwykle ważny element, który umożliwia nam zadbanie o zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Wszystko z uwagi na fakt, iż w korzystny sposób wpływa na:

  • regenerację,
  • odporność,
  • metabolizm,
  • pracę wielu układów, w tym nerwowego,
  • gospodarkę hormonalną i energetyczną.

Na  jakość i efektywność zdrowego snu wpływa wiele czynników, w tym materace Hilding, które dostępne są na Dr Materac. Różnią się między sobą licznymi parametrami, dzięki czemu jesteśmy w stanie idealnie dopasować je do osobistych potrzeb oraz preferencji użytkownika. Jednak, na czym dokładnie polega wybór najlepszego dla siebie modelu?

Materace Hilding – jak je wybrać? 

Dlaczego materace Hilding stanowią niezbędny element wyposażenia sypialni?Chcąc skomponować komfortowe łóżko, musimy przede wszystkim uwzględnić najlepsze produkty do spania z oferty Dr Materac. Wśród nich znajdziemy kołdry, poduszki czy materace Hilding. Jednak, między sobą różnią się one pod wieloma względami, z uwagi na co zastanawiamy się, jakie czynniki uwzględnić. W dużej mierze wybór ten opiera się o dopasowanie materaca do osobistych potrzeb oraz preferencji, uwzględniając przy tym wiek, wagę oraz stan zdrowia użytkownika. Nie zapominajmy również o właściwej twardości czy rodzaju wypełnienia, które determinuje wiele unikalnych cech.

Materace Hilding a rodzaj wypełnienia

Wewnątrz produktów do spania, które dostępne są w sklepach Dr Materac, znajdziemy trzy rodzaje wypełnienia. Pierwszym z nich jest wyjątkowa pianka, która odznacza się miękkością oraz przyjemnym wrażenie otulenia. Warto zaznaczyć, że wyróżnia się wiele rodzajów pianki, w tym wysokoelastyczną, termoelastyczną i lateksową, a każda z nich charakteryzuje się innymi cechami. Dzięki temu możemy idealnie dopasować właściwości podłoża do swoich potrzeb. Innym rodzajem wypełnienia są sprężyny kieszeniowe. Od klasycznych odróżnia je to, iż każda umieszczona wewnątrz sprężyna została osadzona w osobnej kieszonce materiałowej. W ten sposób materace sprężynowe Hilding wyróżniają się wysoką elastycznością punktową czy też redukcją drgań. Za ostatni rodzaj wypełnienia uznaje się połączenie pianki i sprężyny. Gwarantują one najlepsze cechy obu tych wkładów, przez co są w stanie sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających osób.

Sen to fizjologiczna potrzeba, na którą poświęcamy aż ⅓ swojego życia. Z uwagi na to, warto zainwestować w najwyższej jakości materace od Hilding i spędzić ten czas w komfortowych warunkach.