Stelaż jest kwestią, którą niestety wielu z nas bagatelizuje. Dlatego właśnie warto jest poruszyć ten temat! W dzisiejszym artykule skupimy się właśnie na nich. Zapraszamy do lektury!

Po co nam stelaż?

Dlaczego warto jest zaopatrzyć się w wysokiej jakości, nowoczesny stelaż? Niestety, niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie on, w dużej mierze ma podpierać nasze ciało. Stanowi podstawę całego naszego łóżka, bez niego konstrukcja będzie niestabilna i nawet najlepszy materac nie będzie w stanie w żaden sposób nam pomóc.  Ważny jest też, jeśli chodzi o zagadnienia związane z higieną. Zapewnia on wentylację naszego materaca, dzięki czemu między innymi w naszym łóżku nie kumuluje się wilgoć, która pojawia się tam wskutek między innymi pocenia się ludzkiego ciała. Wróćmy  jednak do kwestii dotyczących podparcia. Nowoczesne stelaża dają nam możliwości samodzielnego decydowania o tym, jak wysoko będzie zagłówek czy podnóżek,  a nawet regulowania siły. Co brać pod uwagę szukając naszego ciała? Należy wskazać:

  • rodzaj ramy,
  • posiadany materac,
  • stan naszego zdrowia,
  • indywidualne potrzeby.

Najlepszy stelaż

Nowoczesne stelaże - dlaczego warto je kupić?Szukając dobrego stelaża, koniecznie należy zwrócić uwagę na nowoczesne produkty, które wykazują szereg właściwości. Będą to między innymi stelaże Materasso. Pod lupę weźmy chociażby Materasso Triple T12, gdzie do produkcji zastosowana została niezwykle wytrzymała brzoza syberyjska. Produkt składa się z 42 listewek, które wykazują się dużą giętkością. Dlatego też nada się w przypadku materacy zarówno piankowych, lecz również sprężynowych – nie musimy martwić się o uszkodzenie wkładu! Podkreślmy, że 12 listew zostało w specjalny sposób wzmocnione, żeby można było dostosowywać wyrób do naszych potrzeb. Innym modelem, na który warto jest zwrócić uwagę będzie Materasso Evo Mobil. Należy on do produktów niezwykle stabilnych i utrzyma ciężar do 130 kilogramów. Ustawienie zagłówka i podnóżka można zmieniać używając specjalnie przeznaczonego do tego pilota. Dodajmy też, że świetnie współgra ze skrzynią na pościel.

Porządna pościel!

Będąc już przy temacie pościeli, warto też zastanowić się, na jaką postawić. Naszym zdaniem prawdziwym strzałem w dziesiątkę będzie kołdra puchowa. W przyjemny sposób otula i dba o zachowanie optymalnej temperatury ciała. Jesteśmy przekonani, że wniesie nas wypoczynek na rzeczywiście znacznie wyższy poziom! Drugą kwestią, którą trzeba wziąć pod uwagę jest poduszka puchowa. Tego typu modele cechują się świetną wypornością, sprężystością na wysokim poziomie i są naprawdę wygodne. Jesteśmy przekonani, że takie połączenie sprawi, że prześpimy całą noc ciesząc się najwyższą wygodą wypoczynku!

Postaw na prawdziwy komfort snu! Jesteśmy przekonani, że najlepiej pomoże Ci w tym porządny stelaż w zestawieniu z porządną pościelą.