Wielu z nas zmaga się ze stresem związanym z życiem zawodowym lub prywatnym. Ciągłe zdenerwowanie wiąże się z zaburzeniami prawidłowego funkcjonowania. Aby zniwelować jego destrukcyjne działanie na nasze zdrowie, warto znaleźć czas na domowe spa, które pozwala nam się zrelaksować. Dlaczego jest to dobry sposób oraz czy warto wykonywać domowe spa przed snem?

Domowe spa – jak wpływa na człowieka?

Spa to synonim luksusu, pielęgnacji, relaksu i odprężenia. Najczęściej kojarzy nam się ze specjalistycznymi salonami oraz profesjonalistami, którzy wykonują poszczególne zabiegi. Jednak, jak się okazuje, wiele z nich możemy wykonać w domowym zaciszu. Domowe spa to alternatywa dla wielu osób, która wyróżnia się licznymi zaletami, takimi jak:

 • niski koszt wykonywanych zabiegów,

 • piękne ciało, w tym odżywioną skórę,

 • doskonały relaks.

Jednak wielu z nas rezygnuje z domowego spa, ponieważ nie wie, jak prawidłowo je przeprowadzić. Jak się okazuje – nie jest to trudne, wystarczy tylko zadbać o trzy aspekty. Jakie?

Domowe spa, czyli jak zrelaksować się przed snemDomowe spa – atmosfera w łazience

Cisza i spokój to jedne z nielicznych zalet domowego spam. Jednak, aby osiągnąć upragnione odprężenie, warto postawić na stworzenie odpowiedniego klimatu.

A o czym warto przy tym pamiętać? Do najważniejszych czynników można zaliczyć:

 • relaksującą muzykę, np. odgłosy natury,

 • świece zapachowe,

 • nastrojowe oświetlenie,

 • ulubione przekąski i/lub alkohol.

Domowe spa – wyposażenie łazienki

Po stworzeniu odpowiednio relaksującej atmosfery warto również zwrócić uwagę na to, co znajduje się w naszym otoczeniu. Do podstawowych elementów wyposażenia łazienki w czasie domowego spa zalicza się:

Domowe spa – zabiegi

Domowe spa nie obędzie się bez poszczególnych zabiegów. Można je podzielić na poszczególne partie ciała, takie jak:

 • twarz – używamy tutaj kremy, maseczki i toniki,

 • włosy – używamy tutaj odżywki i maski do włosów,

 • ciało – używamy tutaj peelingów, płynów do mycia różnych kremów,

 • stopy i dłonie – przygotowujemy tutaj osobną kąpiel oraz używamy preparatów odżywiających.

Oczywiście podstawą każdego zabiegu jest prawidłowe oczyszczenie, peeling oraz nawilżenie.

Dlaczego relaks przed snem jest ważny?

Codziennie zmagamy się z licznymi problemami, które mogą negatywnie wpływać na zdrowy sen. Podwyższony poziom kortyzolu, to główny winowajca problemów z zasypianiem. Domowe spa relaksuje ciało i psychikę, dzięki czemu zrelaksowani możemy położyć się do łóżka. A dlaczego to takie ważne? Zdrowy sen, czyli taki, po którym budzimy się wypoczęci i pełni energii pozwala nam na prawidłowe funkcjonowanie. Wypoczywanie na materacach do spania, które są idealnie dopasowany do naszych osobistych potrzeb i preferencji gwarantuje najlepsze wsparcie sylwetki użytkownika. W ten sposób możemy zregenerować się pod kątem fizycznym i psychicznym.

Domowe spa to świetny sposób na spędzenie wolnego wieczoru, a zarazem skuteczna metoda na zrelaksowanie się. Nie musimy udawać się do specjalistycznych salonów – wystarczy tylko zadbać o odpowiednie warunki w łazience i poddać się odprężającym zabiegom!