Większość osób, które wchodzą do sklepu z materacami nie wie do końca, jakie są ich oczekiwania względem tego typu produktu, co znacznie wydłuża czas zakupu. Ilość produktów potrafi przytłoczyć, jeśli nie ma się odpowiedniej wiedzy. A skąd ją wziąć, skoro materac kupuje się raz na kilka lat? Dodatkowo dochodzą irytujące pytania od sprzedawców, na które często nie wiadomo, jak odpowiedzieć. No bo jak zdefiniować “odpowiedni” materac?

Odpowiedni materac – czyli jaki?

Wydawać by się mogło, że materac jest tylko do spania, a więc przede wszystkim musi być wygodny. Jednak sprawa robi się bardziej złożona, gdy pod uwagę weźmiemy, że przesypiamy praktycznie ⅓ swojego życia. Warto zatem wiedzieć, jak zdefiniować odpowiedni materac, ponieważ będzie on dla każdego nieco inny. Po pierwsze – twardość. Co do reguły, ustala się ją na zasadzie im cięższy użytkownik, tym twardszy materac. Dodatkowo pod uwagę należy wziąć wzrost i wybierać materace minimum 20 cm dłuższe. Po drugie – wielkość. Należy tutaj uwzględnić liczbę osób, która będzie spała na danym materacu, ponieważ zwiększa się ciężar, a tym samym i materac może się szybciej zużywać. Odpowiednio dobrany materac poza zapewnieniem wygody parze oraz trwałości umożliwi także całkowite niewyczuwanie ruchów partnera podczas zmiany pozycji. Taką cechę posiada na przykład materac Hilding Flamenco. Po trzecie – wypełnienie. Każdy materac od Hilding charakteryzuje się czymś innym, ponieważ mogą posiadać sprężyny, piankę termoelastyczną, piankę chłodzącą lub też mieć budowę hybrydową.

Zakup materaca – sklep stacjonarny czy internetowy?

Gdzie kupić odpowiedni materacKupno materaca może odbywać się na dwa sposoby – klasyczny, poprzez sklep stacjonarny lub też bardziej nowoczesną metodą – przez internet. Sklepy online w obecnych czasach zapewniają większe bezpieczeństwo, nie tylko pod względem bardziej zaawansowanej technologii chronienia danych, ale także i pozwalają uniknąć ryzyka transmisji wirusa SARS-CoV-2. Wybieranie sprawdzonych sklepów online, takich jak abcsnu.pl lub też abcsypialni.pl, umożliwi zakup o każdej porze, ponieważ sklepy internetowe nie mają godzin otwarcia i zamknięcia. Daje to także klientowi odpowiedni komfort, ponieważ może to zrobić w przyjaznym dla siebie środowisku i w wolnej chwili. Już nie trzeba się spieszyć do sklepu i martwić faktem, czy wybrany materac będzie w ogóle w asortymencie. Sklep abcsnu.pl umożliwia również porównanie wszystkich dostępnych materacy, a także i dodatkowy zakup akcesoriów, takich jak ergonomiczne poduszki. Wybierając sklepy internetowe ogranicza się również kontakt z produktami, a tym samym nie są one nadmiernie “macane”, co czasami prowadzi do ich uszkodzenia. Dokonując zakupów w sklepach internetowych z materacami oszczędza się czas, posiada dostęp do pełnej specyfikacji produktu, co czyni klienta w pełni niezależnym. Oczywiście na stronach mamy do dyspozycji konsultanta (najczęściej za pośrednictwem czatu), który w razie potrzeby odpowie na pytania, jednak to klient decyduje, czy chce skorzystać z jego pomocy.

Kupno odpowiedniego materaca to nie lada wyzwanie. Zapewnia on odpowiednie podparcie kręgosłupa oraz regenerację mięśni po całym dniu, a więc warto wybrać jak najbardziej spersonalizowany pod swoje potrzeby produkt. Kupno poprzez sklep internetowy zapewnia o wiele większą swobodę oraz wygodę, ponieważ klient robi to na swoich warunkach. Ponadto nie trzeba martwić się o transport, co również jest niezwykle do komfortowe.