Odpowiednio dopasowane podłoże do snu jest niezwykle ważne, jeśli chodzi o zdrowy oraz efektywny wypoczynek. Jednak czasem zdarza się tak, że nie można pozwolić sobie na zakup nowego materaca. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej sprawdzić model nawierzchniowy, który na polskim rynku staje się coraz bardziej popularny! Czym się charakteryzuje oraz dlaczego jest godny uwagi? Zapraszamy do lektury!

Materace nawierzchniowe – charakterystyka

Wiele się słyszy o materacach nawierzchniowych, jednak czy wiadomo, czym one tak naprawdę są? Otóż składają się one z kilkucentymetrowej pianki, która jest inna w zależności od modelu i to właśnie od niej zależy, jakimi cechami będzie się charakteryzować. Modele nawierzchniowe sprawdzą się w wielu sytuacjach, takich jak użytkowanie nierównej kanapy czy wyeksploatowanego materacu, który jest już niewygodny, odkształcony oraz ma źle dopasowaną twardość. Stosując materac nawierzchniowy jesteśmy w stanie zniwelować negatywne oddziaływanie zużytego lub nieodpowiednio dopasowanego materaca, odkładając zakup nowego podłoża w czasie. Jednak z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować go na idealnie dopasowanym materacu celu jego ochrony. Dzięki temu zapobiec można, np. zabrudzeniom. Materac nawierzchniowy idealnie sprawdza się także w podróżach – delegacjach czy na urlopie. W końcu materace w hotelach nie są dopasowanego do każdego użytkownika. Świetnym materacem nawierzchniowym jest Hilding Bass.

Hilding Bass – czym jest?

Hilding Bass - zwiększający twardość materac nawierzchniowyHilding Bass należy do materacy nawierzchniowych, a jego budowa opiera się o wkład z zastosowaniem pianki Velvet Touch o wysokości 4,7 cm. Posiada ona niesamowite właściwości pianek wysokoelastycznych, a mianowicie nadaje materacowi:

  • sprężystości,
  • elastyczności,
  • wytrzymałości,
  • odporności na odkształcenia.

Zastosowanie w materacach Hilding Bass tego rodzaju pianki sprawia, że kręgosłup użytkownika jest optymalnie podparty, co jest niezwykle istotne dla efektywnego i zdrowego snu. Wyjątkową właściwością tego modelu jest również zwiększanie odczuwalnej twardości materaca, dzięki czemu można położyć go, np. na zbyt miękkim podłożu. Ponadto materace do spania sprawdzają się idealnie niezależnie od sytuacji, a spać może na nim każdy!

Materac nawierzchniowy – czy warto? 

Hilding Bass posiada liczne zalety, które wynikają z jego budowy oraz zastosowania, jednak warto podkreślić, że materac ten jest także odpowiednio przystosowany dla alergików. Wszystkie zastosowane materiały są bezpieczne dla zdrowia, nie zwiedzają szkodliwych substancji oraz ani nie wywołują alergii. Produkt cechuje się dobrą oddychalnością wewnątrz wkładu, a w połączeniu z antyalergicznymi właściwościami pokrowca, który można zdjąć i wyprać – stwarza higieniczne środowisko dla snu. Zastosowanie Hilding Bass jest niezwykle szerokie, dzięki czemu spać na nim mogą praktycznie wszyscy, którzy lubią odrobinę twardsze podłoże do snu! Materace Hilding, takie jak Hilding Bass dostępne są w wielu rozmiarach, dzięki czemu każdy może wybrać odpowiadająca mu wielkość. Ponadto model ten można rolować, dzięki czemu jest łatwy w przechowywaniu oraz zabraniu w podróż. Czy można chcieć czegoś więcej?
Materace nawierzchniowe są niezwykle przydatne w wielu sytuacjach, a dodatkowo pozwalają odłożyć w czasie zakup nowego materaca. Są idealną opcją dla osób, które często podróżują oraz wyjeżdżają w delegacje. Jednak Hilding Bass przede wszystkim idealnie sprawdza się w zwiększaniu odczuwalnej twardości dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, a właśnie ta cecha czyni go unikalnym.