Wybierając wypełnienie piankowe w materacu, możemy cieszyć się wyjątkową miękkością i znakomitym dopasowaniem podłoża do ciała. To między innymi z tego powodu ten rodzaj wkładu cieszy się taką popularnością. Dowiedz się, jakie dokładnie typy pianek wykorzystano w materacach SleepMed, a także jakie są ich właściwości!

Pianka wysokoelastyczna NATURALIS®

Pianki naturalne to innowacyjne produkty, dzięki którym możemy cieszyć się zarówno wysokim poziomem komfortu, jak i ekologicznymi rozwiązaniami. W piance wysokoelastycznej NATURALIS® szkodliwe, chemiczne związki zastąpiono naturalnymi komponentami, które powstały w ramach zrównoważonego rozwoju i są bezpieczne dla naszej skóry. Jej podstawę stanowi olejek rycynowy, który wyróżnia się wieloma korzystnymi właściwościami. Po pierwsze, oddziałuje pozytywnie na wentylację materaca i gwarantuje wysoki poziom higieny snu. Wykazuje właściwości hipoalergiczne i przeciwbakteryjne, dzięki czemu może być stosowany przez alergików. Zapewnia ponadto działanie przeciwbólowe i nawilżające, dzięki czemu może zredukować dyskomfort. Skutecznie rozluźnia mięśnie i umożliwia pełny wypoczynek. Od standardowych pianek wyróżnia go mniej jednolita struktura, która sprawia, że materac oferuje lepszą trwałość, solidniejsze podparcie ciała oraz wyższy komfort. Olejek rycynowy jest pozyskiwany w sposób bezpieczny dla środowiska. Charakteryzuje się neutralnym zapachem i długą żywotnością, dzięki czemu jest idealnym materiałem budulcowym materaca.

Pianka wysokoelastyczna HR BIO

Jakie typy pianek wykorzystano w materacach SleepMed?Pianka wysokoelastyczna HR BIO również jest naturalną opcją. Wyróżnia ją fakt, że do jej stworzenia wykorzystano olej sojowy. Jest on bezwonny, a do tego pochodzi z upraw ekologicznych. Wykorzystanie go w materacu sprawia, że podłoże zyskuje właściwości hipoalergiczne. Warstwa wysokoelastyczna powoduje za to, że model staje się bardzo sprężysty i elastyczny. Jednocześnie jednak zapewnia kręgosłupowi wsparcie, dostosowując się do anatomicznej budowy ciała. Dzięki temu zachowanie prawidłowej pozycji podczas snu jest jak najbardziej możliwe. Doskonała elastyczność materaca daje nam pewność, że nasze ciało nie będzie się zapadać. Pianka HR BIO posiada certyfikaty, które świadczą o jej wysokiej jakości. Mowa tu o Certyfikacie OEKO-TEX® STeP oraz Certyfikacie OEKO-TEX® Standard 100.

Pianka termoelastyczna Visco Bio

W warstwie pianki termoelastycznej Visco Bio również znajdziemy olejek rycynowy. To daje nam gwarancję tego, że materac powstał w sposób zrównoważony, niestanowiący zagrożenie dla środowiska. Piankę wyróżnia technologia termoelastyczna, która sprawia, że podłoże modeluje się pod wpływem wytwarzanej przez nas temperatury. Na jej podstawie dopasowuje się do naszego ciała i przy okazji zapewnia przyjemne uczucie otulenia i zmniejsza napięcie mięśniowe. Co więcej, oferuje 7 stref twardości, które są dostosowane do wszystkich odcinków kręgosłupa i gwarantują zdrowe oraz bezpieczne podparcie. Pianka oprócz tego wykazuje działanie przeciwbólowe, nawilżające i przeciwbakteryjne. Posiada również właściwości hipoalergiczne. Wspaniała żywotność pianki powoduje, że będziemy mogli korzystać z niej przez lata.

Pianka wysokoelastyczna VPPHR

W materacach SleepMed znajdziemy też standardowe typy pianek. Jedną z nich jest wysokoelastyczna VPPHR. Charakteryzuje się ona znakomitą sprężystością i elastycznością. Doskonale dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała i zapewnia solidne podparcie dla kręgosłupa. Jest lekka i przewiewna, co w połączeniu z wykorzystaniem technologii Airforce gwarantuje maksymalny przebieg powietrza we wnętrzu materaca. Zastosowanie porowatej, otwartej struktury, powoduje ponadto, że we wkładzie nie gromadzą się żadne drobnoustroje, w tym bakterie, roztocza czy też wilgoć. W materacach SleepMed najczęściej stosuje się dwie warstwy pianki VPPHR, które mają różną twardość. Ten zabieg pozwala użytkownikom indywidualnie dobrać preferowany stopień twardości.

Pianka termoelastyczna Visco

Do pianki termoelastycznej Visco możemy zaliczyć dwa rodzaje pianek: VitaRest® oraz Celsius-Waterlily®. Do ich stworzenia zostały wykorzystane innowacyjne technologie. W przypadku pianki VitaRest® objawia się to tym, że materiał zapamiętuje kształt ciała osoby, która na nim leżała. Dzięki temu możemy liczyć na idealnie dopasowanie podłoża do naturalnych krzywizn. Możemy nawet poczuć się, jakby pianka dostosowywała się do nas niczym druga skóra. Oprócz tego warstwa VitaRest® odpowiada za optymalne podparcie całego ciała, odciążenie kręgosłupa i zredukowanie napięcia nagromadzonego w mięśniach. Poprzez ten efekt możemy pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości, a do tego zapobiec pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa w przyszłości. Przyczynia się do tego również zastosowanie 7 stref twardości, dzięki którym kluczowe partie ciała są prawidłowo podparte.

Pianka Celsius-Waterlily® również wyróżnia się właściwościami termoelastycznymi, dzięki czemu indywidualnie dopasowuje się do każdego użytkownika. Wykorzystano w niej komponenty ekologiczne i bezpieczne dla środowiska. To między innymi sprawia, że zastosowanie jej w materacu oddziałuje korzystnie na jego żywotność i ochronę przed eksploatacją. Pianka zachowuje swoje oryginalne parametry do ostatniego dnia użytkowania. Modelem, który wykorzystuje ten materiał, jest SleepMed Hybrid Supreme Plus. Jest to materac, który poza warstwą pianki Celsius-Waterlily® posiada też wkład ze sprężyn typu Multi. To wyjątkowe połączenie sprawia, że powierzchnia snu jeszcze lepiej dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała. Warto wiedzieć, że sprężyny Multipocket zapewniają dwa razy więcej punktów podparcia niż tradycyjne sprężyny. Co więcej, każdą ze sprężyn umieszczono w osobnej kieszonce, co powoduje, że mogą pracować niezależnie. Dzięki temu zabiegowi materac zyskuje wspaniałą elastyczność punktową, co oznacza, że reaguje jedynie w tym miejscu, w którym odczuwa nacisk. Model posiada ponadto 7 stref komfortu, co daje nam pewność, że całe nasze ciało jest wygodnie podparte.

Pianki to jedne z najchętniej wybieranych rodzajów wypełnień. Nic dziwnego! Zapewniają solidne podparcie ciała, a do tego wpływają korzystnie na poziom komfortu snu. Dowiedz się, jakie rodzaje pianek zastosowano w materacach SleepMed, a także co takiego je wyróżnia!

wyrób medyczny

Materace SleepMed Hybrid Supreme Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.