Wybór materaca to jeden z najważniejszych aspektów, jeśli chodzi o aranżację sypialni. Aby mieć pewność, że będziemy mogli cieszyć się jakościowym, spokojnym wypoczynkiem, przed zakupem nowego modelu, przetestujmy go. Wtedy zyskamy pewność, że dany materac będzie dla nas odpowiedzi.

Dlaczego warto testować materac?

Najważniejszy element w naszej sypialni to właśnie materac. Z tego względu jego wybór powinien przemyślany – zanim zakupimy dany model SleepMed, przetestujmy jego właściwości w sklepie. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemności, które wiążą się ze snem na źle dobranym podłożu. Niewygodny materac może stać się źródłem silnego dyskomfortu. Istnieje duże ryzyko tego, że przyczyni się do pojawienia się lub pogłębienia problemów z kręgosłupem i wad postawy. Co więcej, sen na nieodpowiedniej powierzchni będzie mniej jakościowy i nie zapewni pełnej regeneracji organizmu, co może skutkować tym, że rano obudzimy się pozbawieni energii i zmęczeni. Testując materac, możemy zawczasu sprawdzić, czy to produkt dla nas.

Jak poprawnie testować materac?

O czym pamiętać, testując materac SleepMed?Zanim przystąpimy do testowania materaca SleepMed, warto upewnić się, że wiemy, jak robić to poprawnie. Po pierwsze, powinniśmy być ubrani w wygodne, niekrępujące ciuchy. W ten sposób będziemy mogli skuteczniej odczuć stopień komfortu materaca. Aby przetestować materac, nie wystarczy po prostu na nim usiąść. Musimy się na nim położyć, aby móc w pełni doświadczyć zapewniane przez niego podparcie. Dajmy sobie czas na to, aby odczuć właściwości danego modelu – na testowanie materaca przeznaczmy nie mniej niż 10 minut. Pamiętajmy o tym, aby sprawdzić kilka różnych produktów – dzięki temu zdobędziemy większe rozeznanie. Jeśli mamy zamiar kupić materac dwuosobowy, na przetestowanie modeli powinniśmy wybrać się z drugą połówką, tak aby wybrać taki produkt, który zadowoli dwie strony. W razie, gdy mielibyśmy jakieś wątpliwości, zapytajmy o nie pracownika sklepu. Warto wtedy dowiedzieć się czegoś więcej na temat właściwości, budowy czy specyfiki danego modelu.

Jak dobrać twardość materaca?

Dobierając materac SleepMed, należy zwrócić uwagę na wiele różnych czynników, w tym na stopień twardości. Aby odpowiednio dopasować twardość modelu, należy wziąć pod uwagę naszą wagę. Osoby, które ważą nie więcej niż 60 kilogramów, zadowolą się modelem o miękkiej powierzchni. Dla tych, których waga waha się między 60 a 80 kilogramami, zalecane są materace średniomiękkie. W przypadku tych, których waga wynosi ponad 80 kilogramów, ale nie więcej niż 100, wykorzystuje się modele średniotwarde. Najwyższy stopień twardości jest wskazany dla tych, którzy ważą ponad 100 kilogramów lub zmagają się z problemami z kręgosłupem. Materace SleepMed mają niezwykle przydatną cechę, dzięki której nie musimy obawiać się chwili, w której nasze preferencje snu z czasem się zmienią. Mowa tu o regulacji twardości. Modele z kolekcji Standard i Hybrid wykorzystują ruchomą warstwę pianki termoelastycznej VitaRest®. Aby zyskać nowe podłoże snu, wystarczy odpiąć pokrowiec i przełożyć piankę na drugą stronę. Seria Plus i Hybrid Plus wyposaża materace w specjalny odpinany top wykonany z pianki termoelastycznej. Dzięki niemu również możemy dostosować powierzchnię materaca do indywidualnych preferencji – trzeba po prostu przepiąć go na przeciwną stronę modelu. W ten sposób zyskujemy aż 4 różne twardości w jednym materacu.

Jaki rodzaj wypełnienia wybrać?

Kolejny aspekt, który wymaga naszej szczególnej uwagi podczas doboru materaca, to rodzaj wypełnienia. Od niego bowiem zależy, jakie właściwości będzie posiadał dany model. Materace SleepMed to w większości modele piankowe, zawierające zarówno piankę termoelastyczną, jak i wysokoelastyczną. W ofercie znajdują się również materace o wypełnieniu hybrydowym, które łączą w sobie działanie pianek oraz sprężyn. Produkty hybrydowe wyróżniają się uniwersalnym i wszechstronnym działaniem. Sprawdzą się na przykład u par, które nie umieją zdecydować się na jeden typ wypełnienia.

Model Sleepmed Comfort Plus to materac termoelastyczny. Jego wypełnienie składa się z pianki VitaRest®, która pod wpływem wytwarzanej przez nas temperatury dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn. Zapewnia idealne dopasowanie, co pozwala na pełne rozluźnienie mięśni i skuteczną regenerację organizmu. Pianka ponadto niweluje napięcie zgromadzone w ciele i pomaga pozbyć się dyskomfortu. Warto zwrócić uwagę na jej specjalne wyprofilowanie, dzięki któremu posiada aż 7 różnych stref komfortu. Oznacza to, że każda z kluczowych partii ciała – głowa, ramiona, plecy, miednica, biodra, kolana oraz stopy – ma zapewnione optymalne podparcie. Każda ze stref posiada dopasowany stopień twardości. Pianka VitaRest® charakteryzuje się ponadto właściwościami ortopedycznymi i przeciwodleżynowymi, dlatego może być stosowana przez osoby ze schorzeniami kręgosłupa lub tych, którzy mają problemy ze swobodnym poruszaniem się. We wkładzie materaca zastosowano również piankę wysokoelastyczną VPPHR, która odpowiada za zwiększenie trwałości modelu. Umożliwia również dobór twardości podłoża. W warstwie pianki wysokoelastycznej użyto innowacyjną technologię Airforce. Polega ona na specjalnym nacięciu pianki w tzw. kratkę wentylacyjną, która pozwala na maksymalny przebieg powietrza we wnętrzu materaca. Dzięki temu zapewniony zostaje optymalny poziom higieny snu. Nie musimy obawiać się nagromadzenia bakterii, kurzu, wilgoci czy innych drobnoustrojów.

Model SleepMed Hybrid Supreme Plus to materac hybrydowy, co oznacza, że poza warstwą pianki zawiera również warstwę sprężyn. W tym przypadku są to 7-strefowe sprężyny typu Multi, które wyróżniają się drobniejszą budową i większą gęstością na powierzchni modelu. Dzięki temu gwarantują dwa razy więcej punktów podparcia niż standardowe sprężyny kieszeniowe. Oferują również znakomitą elastyczność punktową, dzięki której materac ugina się jedynie tam, gdzie wywierany jest na niego nacisk.

Przetestowanie materaca w sklepie nie zajmie nam dużo czasu, a może do tego znacząco ułatwić proces zakupu. Sprawdzając właściwości modelu, możemy na miejscu przekonać się, czy odpowiada nam jego stopień twardości, czy rodzaj wypełnienia. Dzięki temu szanse na to, że znajdziemy idealne dopasowane podłoże, są bardzo wysokie!

wyrób medyczny
Materace SleepMed Comfort Plus, SleepMed Hybrid Supreme to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.