Ten, kto kiedykolwiek spał na zbyt miękkim materacu wie, jak bardzo uciążliwa jest taka noc. Ciągle się zapadasz, nie możesz się ułożyć, każda pozycja wydaje się być nieodpowiednia, a Twoje plecy po jednej nocy bardzo bolą. Osoby o większej masie ciała muszą się z tym mierzyć bardzo często, dlatego tak ważne jest to, aby wybrały materac o odpowiedniej twardości.

Czy materac wysokoelastyczny będzie odpowiedni?

Rosnąca świadomość dotycząca wagi efektywnego wypoczynku sprawiła, że na rynku zaczęło się pojawiać coraz więcej materacy wysokiej jakości. Nic więc dziwnego, że zainteresowani kupnem często nie potrafią się zdecydować na konkretny model i gubią się we właściwościach konkretnych materiałów. Materace dla osób ciężkich rządzą się jednak swoimi prawami i poszukiwania mogą zostać zawężone. Ale czy warto w ogóle rozważać zakup materaca wysokoelastycznego? Jak najbardziej!  Wydawać by się mogło, że wysoki poziom elastyczności nie będzie odpowiedni dla osób o większej masie ciała, ale Hilding Foxtrot to model, który udowadnia, że jest inaczej. Jest jedynym w swoim rodzaju materacem zbudowanym z wyprofilowanej pianki wysokoelastycznej, która wyróżnia się jednolitą strukturą komórkową. Zastosowanie takiego wypełnienia sprawia, że materac bezkonkurencyjnie podtrzymuje ciało o każdej wadze, a przy tym zapewnia niesamowity komfort. Określa się, że jego twardość jest na poziomie H4 – w teorii oznacza to, że jest przeznaczony dla osób o wadze powyżej 100 kg. Należy jednak mieć na uwadze fakt, iż jest to odczucie bardzo subiektywne i należy się sugerować przede wszystkim własnymi potrzebami i preferencjami.

Materace dla osoby ciężkiej - jakie podłoże wybraćPoznaj zalety materaca lateksowego

Lateks raczej mało komu kojarzy się z wnętrzem materaca, ale – jak się okazuje – wspaniale sprawdza się w tej roli. Hilding Melody to nowatorski wyrób, który idealnie dopełnia sypialnie osób ciężkich – jego twardość nie jest na najwyższym możliwym poziomie, ale jest bardzo elastyczny, dzięki czemu nawet osoby o wadze do 140 kg będą zadowolone z jego właściwości. Lateksowa warstwa sprawia, że produkt jest antybakteryjny i przeciwgrzybiczny, co oznacza, że również alergicy mogą z niego korzystać! Jednak na tym nie koniec zalet tego materiału, ponieważ sprawia on, że model Melody jest bardzo trwały i odporny na odkształcenia – dzięki temu można mieć pewność, że materac będzie służył przez bardzo długie lata.

Odporność na ciężar

Oczywiste jest to, że osobom o nieco wyższej wadze zależy na tym, aby poczuć się na materacu pewnie. Nie może się zapadać, ale nie powinien być też zbyt twardy – trzeba znaleźć złoty środek. Może to właśnie model Hilding Conga zachwyci sprężystością i trwałością? Jego wyjątkowe właściwości sprawiają, że ciężar użytkownika rozkłada się równomiernie po całej powierzchni i zapewnia bardzo stabilne wsparcie dla kręgosłupa. W jego wnętrzu znajduje się połączenie aż czterech pianek, które wspólnie tworzą wyrób idealnie dopasowany do potrzeb tej konkretnej grupy użytkowników. Wyróżnia się przede wszystkim pianką FloFom, która reaguje na temperaturę ciała oraz wykazuje właściwości termoregulacyjne i chłodzące.

Wszystkie powyższe modele posiadają jeszcze całą masę innych zalet, które niewątpliwie spodobają się wszystkim zainteresowanym. Zdecyduj się na porządny materac dopasowany do Twoich potrzeb i ciesz się korzyściami płynącymi z udanego wypoczynku.