Ciąża, a wkrótce narodziny dziecka – nie ma się co dziwić, że to niezwykle intensywny czas dla każdego rodzica. W końcu trzeba przygotować pokoik dla malucha, kupić pierwsze ubranka, meble czy maskotki. Jednak nie zapominajmy także o łóżeczku oraz materacu specjalnie dedykowany niemowlętom. Wbrew pozorom są one niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju nowonarodzonego dziecka. Dlaczego?

Materac dla noworodka – czym jest?

Na ma nic piękniejszego dla rodzica, jak narodziny dziecka. Ich ukochana pociecha w końcu po dziewięciu miesiącach pojawia się na świecie, więc nic dziwnego, że chce się ją chronić za wszelką cenę. Dbanie o dziecko to jednak ciężka praca, która wiąże się z przemyślanymi decyzjami, które konsekwencje mogą mieć dopiero w przyszłości. Zaliczyć do tego można między innymi łóżeczko, w którym dziecko będzie spało oraz specjalnie dedykowany materacyk. Posiada on zupełnie inne cechy, aniżeli materace dedykowane młodzieży, dorosłym czy seniorom, ponieważ muszą dostosować się do delikatnego ciała noworodka. W końcu to właśnie wtedy organizm, w tym kręgosłup dopiero się kształtuje, a rolą materaca jest właśnie zadbanie o ten rozwój.

Materac dla noworodka – cechy

Materace Hilding posiadają wiele różnych wersji specjalnie dedykowanych dla niemowląt. Mają one specyficzną charakterystykę, ponieważ dostosowano je do potrzeb najmłodszych. To właśnie dlatego wyróżniają się:

  • Materace Hilding dla niemowlaków - sprawdź ofertę SleepingExpertpersonalizacją – oznacza to, że mamy wybór odnośnie szerokości i długości materacyka, a także rodzaju jego wkładu, który jest odpowiednio przystosowany dla młodego organizmu,
  • dwiema twardościami – w ten sposób materac dłużej będzie pełnił swoją funkcję, ponieważ wraz ze wzrostem dziecka, będzie ono potrzebował twardszego podłoża,
  • higienicznością – sam wkład posiada właściwości antybakteryjne oraz antyalergiczne, jednak dodatkowo tymi cechami wzbogacono również i pokrowiec. Ponadto za higieniczność odpowiada nieprzemakalność materaca,
  • bezpieczeństwem – odpowiednia stabilizacja kręgosłupa oraz, tak jak w Hilding Safety Smyk wyprofilowane zewnętrzne krawędzie niwelują ryzyko upadku przez dziecko.

Dodatkowo sam materac powinien odznaczać się elastycznością punktową oraz sprężystością. Te cechy materaca zapewniają prawidłowy rozwój dziecka przez pierwsze lata jego życia.

Materace Hilding dla niemowląt z oferty SleepingExpert

Odpowiednie materace dla noworodka zakupić można od polskiego dystrybutora SleepingExpert na stronie wyspani.eu. Firma ta funkcjonuje na rynku od 2006 roku i z każdym rokiem nabywa coraz większe doświadczenie w tej branży. Współpracuje tylko z rekomendowanymi producentami, takimi jak Hilding Anders, aby swoim klientom dostarczać produkty najwyższej jakości. Poprzez tak dynamiczny rozwój, SleepingExpert postanowiło działać nie tylko w internecie, ale także i w sklepach stacjonarnych, z czego pierwszy otworzono w Gdańsku w 2010 roku. Oferowane przez SleepingExpert materace dla niemowląt, takie jak Hilding Dobranocka czy Hilding Kołysanka są najwyższej jakości oraz bezpieczne dla maluszka.

Bycie rodzicem wiąże się z wieloma rzeczami, o których trzeba myśleć. Jedną z nich jest materacyk dla niemowlęcia, który ma niezwykle wysoki wpływ na stan kręgosłupa. Pozwala na jego prawidłowy rozwój, a także komfortowy i efektywny sen, zwłaszcza, że noworodki większość czasu przesypiają.