Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że średnio przesypiamy osiem godzin dziennie, czyli aż ⅓ swojego życia! Z uwagi na to, warto zadbać o wysokiej jakości wypoczynek, dzięki któremu możemy prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia. Pomóc w tym mogą różnego rodzaju podłoża do spania – w tym materace nawierzchniowe. 

Czym jest zdrowy sen? 

W dzisiejszych czasach rośnie świadomość tego, jak ważny jest zdrowy sen. Najprościej ujmując, mówimy o nim wtedy, gdy rano budzimy się wypoczęci i gotowi do działania. Można powiedzieć, że rozpiera nas energia, a praca, którą wykonujemy, jest bardziej efektywna i wydajna. Oprócz tego zdrowy sen pozytywnie wpływa na zdrowie człowieka, gdyż usprawnia wiele procesów oraz korzystnie oddziałuje na:

  • metabolizm,
  • zdolności poznawcze,
  • odporność.

Wysokiej jakości podłoża do spania, w tym materace nawierzchniowe Ostróda.

Dlaczego warto zainwestować w materace nawierzchniowe? 

Zdrowy i spokojny sen? Postaw na materace nawierzchniowe dostępne w Twoim mieście!Materace nawierzchniowe to innowacyjne produkty do spania, które spośród wszystkich dostępnych na rynku wyróżniają się unikalną budową. W jaki sposób? Otóż wykorzystano tutaj kilkucentymetrową warstwę pianki, która w zależności od rodzaju gwarantuje zmianę twardości podłoża do spania na bardziej twarde lub miękkie. Oprócz tego, materace nawierzchniowe dostępne w wielu miastach, takich jak Czeladź, wyróżniają się licznymi właściwościami, takimi jak:

  • zwiększenie stopnia antyalergiczności,
  • ochrona materaca głównego,
  • wyrównanie powierzchni do spania,
  • zapewnienie prawidłowego wsparcia kręgosłupa oraz sylwetki użytkownika.

Skutki spania na zużytym podłożu do spania

Materace do spania powinny być wymieniane średnio co 7 do 10 lat, w zależności od wykorzystanych materiałów oraz stopnia użytkowania. Pierwszymi objawami świadczącymi o tym, że materac traci swoje właściwości, można odczuć, gdy zmienia się struktura jego wypełnienia – pojawiają się grudki i uwypuklenia. Warto już wtedy zastanowić się nad zmianą podłoża do spania lub zainwestowaniem w materace nawierzchniowe, gdyż możemy w późniejszym czasie zmagać się z:

  • bólami głowy, mięśni i stawów,
  • bólem oraz pojawiającymi się schorzeniami kręgosłupa,
  • odczuwalnym zmęczeniem i brakiem energii.

Zdrowy sen zależy od wielu czynników, a jednym z nich jest dobry materac do spania (https://sleepinghouse.pl/133-materace-80×200). Nie każdy z nas może w niego zainwestować z uwagi, np. na metraż sypialni czy wynajmowanie mieszkania, dlatego dobrym rozwiązaniem będą materace nawierzchniowe!