Na rynku pojawiają się coraz to nowsze materace, których wkład posiada liczne właściwości. Jednym z takich materaców wyprodukowanych przez Hilding Anders jest materac z kokosem. Nazwa ta wywodzi się od maty kokosowej, która jest wewnątrz materaca i zapewnia wyjątkowe właściwości. Dowiedz się więcej o materacach kokosowych! 

Czym jest mata kokosowa?

Materace z kokosem to jedne z nowocześniejszych materacy, które w swoim składzie posiadają matę kokosową. Jest ona złożona z włókien tej rośliny posiadając jednocześnie wyjątkowe właściwości. Do nich zalicza się:

 • antyalergiczność,
 • wysoka higieniczność,
 • odpowiednia twardość,
 • sprężystość,
 • ograniczenie rozwoju drobnoustrojów,
 • trwałość i odporność na odkształcanie.

Materace kokosowe posiadają liczne właściwości, z których ich użytkownik może korzystać. W ten sposób zapewniają wysokiej jakości sen oraz umożliwiają zachowanie zdrowych oraz higienicznych warunków. Jednak to nie wszystko, ponieważ materace Hilding z kokosem posiadają również inne właściwości!

Materace z kokosem – dla kogo?

Materace z kokosem jako idealne podłoże do spaniaMata kokosowa posiada niesamowite cechy, które wykorzystać można na wiele sposobów. Renomowana firma, jaką jest Hilding Anders stworzyła materace z kokosem w celu zapewnienia swoim klientom jak najwyższego komfortu snu. To właśnie dlatego znaleźć ją można w produktach takich jak Hilding Pasodoble, czyli w materacu sprężynowym, który posiada właściwości prozdrowotne. Taki materac zapewnia szereg korzystnych dla zdrowia cech, które w łatwy sposób łagodzą bóle pleców wywołane schorzeniami kręgosłupa lub pomoże w profilaktyce wad postawy. Wewnątrz Hilding Pasodoble znaleźć można sprężyny kieszeniowe, włókno Sizal, mate kokosową oraz piankę FlexiFoam. Całość zapewnia niezwykle stabilne podparcie dla kręgosłupa z jednoczesnym uwzględnieniem najwyższego stopnia komfortu. Innym, ale bardzo podobnym materacem jest Hilding Fandango – również materac z właściwościami prozdrowotnymi oraz wyjątkowym wkładem, w skład którego wchodzi sprężyna kieszeniowa, pianka FlexiFloam, warstwa maty kokosowej oraz filcu. Oba materace posiadają również certyfikat AEH, który potwierdza, że materac spełnia najwyższe standardy w zakresie 4 najważniejszych z punktu widzenia zdrowego i komfortowego snu czynników: ergonomii, higieny, klimatu i trwałości.

Dla kogo materace z kokosem?

Każdy materac do spania jest inny, podobnie jak jego użytkownik. Nic zatem dziwnego, że ważnym aspektem przy wyborze materaca jest jego odpowiednie dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Materace z kokosem to produkty, które idealnie sprawdzą się w każdej sypialni, a spać na nim może każdy, w tym:

 • osoby ceniące twardsze podłoże,
 • osoby aktywne,
 • osoby cierpiące na bóle kręgosłupa,
 • pary i single,
 • alergicy.

Materac stanowi istotny element każdej sypialni i z uwagi na to warto zastanowić się nad jego zakupem. Dodatkowo fakt, że w ofercie Hilding Anders znajdują się wyjątkowe materace zawierające w swoim wkładzie matę kokosową sprawia, że sen nie tylko jest bardziej komfortowy, ale także i efektywny oraz zdrowy.