W dzisiejszym dynamicznym i nowoczesnym świecie coraz więcej osób pragnie znaleźć azyl i zatracić się w bujnym świecie natury. Odpowiedzią na właśnie takie potrzeby jest cottage core, czyli zyskujący coraz więcej zwolenników na całym świecie styl modowy i wnętrzarski. Na czym polega styl cottagecore w sypialni? To miks klasycznego wiejskiego uroku i bardziej romantycznego stylu, które w połączeniu otwierają drzwi do świata wyśnionej wsi. Sypialnie w stylu cottagecore są pełne naturalnych materiałów, delikatnych tkanin, rustykalnych mebli i kwiatowych motywów. Są hołdem dla prostoty i spokoju, które kiedyś charakteryzowały rustykalne chatki, a teraz przenoszą się do naszych domów.

Postaw na jasne kolory

Jakie kolory najlepiej sprawdzają się w sypialniach urządzonych w stylu rustykalnym? Powinny królować w nich naturalne, jasne barwy, takie jak pastelowe odcienie różu, mięty czy błękitu. Te delikatne kolory sprawią, że wnętrze zyska niepowtarzalną subtelność i harmonię. W sypialniach urządzanych w duchu cottagecore dobrze sprawdzają się białe ściany, które przywodzą na myśl bielone wapnem chaty. Biel we wnętrzu sprawia, że przestrzeń wydaje się być czystsza i lekka, a wpadające do takiej sypialni światło przyjemnie rozkłada się po wszystkich kątach.

Naturalne materiały

Styl cottagecore w sypialni. Na czym polega?Kolejnym ważnym aspektem stylu cottagecore jest obecność naturalnych materiałów i tekstur we wnętrzach. W sypialniach utrzymanych w tym stylu można znaleźć drewniane meble, takie jak ramy łóżek w stylu vintage czy ciężkie, zabytkowe szafy. Urządzanie takiej sypialni może być prawdziwą wyprawą do przeszłości. By je znaleźć, warto wybrać się do komisów czy na pchle targi, by właśnie tam wyselekcjonować niepowtarzalne elementy wyposażenia. Naturalne drewno jest niezwykle trwałym materiałem, a dzięki odpowiedniej renowacji i konserwacji może służyć nam jeszcze przez długie dekady.

W rustykalnych sypialniach świetnie prezentują się także dodatki z wikliny, rattanu czy bambusa. Wygodne plecione fotele i krzesła, czy nawet wykonane z tych naturalnych materiałów szafki sprawią, że wnętrze nabierze przyjemnego, naturalnego zapachu i stanie się bardziej autentyczne. Wyplecione z naturalnych materiałów dodatki, takie jak kosze czy pudła, pomogą także w utrzymaniu w sypialni porządku i znalezienia wygodnego miejsca przechowywania na każdy detal. Więcej o tym, jak urządzać przechowywanie w sypialni, by cieszyć się jej funkcjonalnością, przeczytać można tutaj: https://sprezynowe-materace.pl/.

Wyjątkowe tekstylia

Tym, co wyróżnia sypialnie w stylu cottagecore od nowoczesnych wnętrz, są tekstylia z duszą. Miękkie tkaniny przyozdobione koronkami, falbankami czy niepowtarzalnymi haftami są nieodzownym elementem takich wnętrz. Jeśli marzysz o rustykalnej sypialni, poszukaj tekstylnych dodatków tworzonych ręcznie przez drobnych rzemieślników czy starsze osoby, które nie porzuciły jeszcze rękodzielniczej tradycji. Zadziwi Cię pewnie to, jak wielu ludzi nadal para się takimi czynnościami!

W sypialni urządzonej w stylu wiejskim powinny królować naturalne materiały, takie jak kiedyś kojarzony jedynie z ludnością wiejską len, który dziś bije wszelkie rekordy popularności, czy miękka i oddychająca bawełna, której produkcja nie jest szkodliwa dla planety. Taka pościel nie tylko będzie ozdobą naszej sypialni, ale także gwarantem higienicznego snu. Co więcej, przy odpowiedniej konserwacji może służyć nam przez długie lata. Gdzie najlepiej jest szukać pościeli do rustykalnej sypialni? Sprawdź ofertę sypialnianych dodatków dostępnych tutaj: https://abcsnu.pl/posciel/133-1122-posciel-fit4sleep-biala-bawelna-100.

Dodatki wprost z natury

Niezaprzeczalnie, obecność roślin jest nieodłącznym elementem stylu cottagecore. Kwiaty cięte, wiszące doniczki z pnączami i bujne bukiety w wazonach nadają sypialni naturalny, zielony wygląd. Na jakie rośliny najlepiej jest się zdecydować, by cieszyć się prostą w utrzymaniu, domową dżunglą? Szybkie przyrosty i pianę różnokolorowych, zwisających liści zapewni epipremnum złociste, czyli łatwe w obsłudze pnącze — wymaga jedynie odrobiny wody i nieco promieni słonecznych, by odwdzięczać się kolejnymi listkami wybarwionymi na złoto. Świetnym kompanem dla epipremnum będzie znana od lat w polskich domach wężownica, czy inaczej język teściowej. Jej oficjalna nazwa to sansevieria, a popularność zdobyła między innymi dlatego, że rośnie praktycznie bez żadnej ingerencji człowieka.

Rośliny doniczkowe wzbogać o bukiety polnych kwiatów, które mogą zdobić dom od maja do końca sierpnia. Zbieranie kwiatów na łąkach i polach to darmowa opcja, która pozwoli rozświetlić nasze sypialnie feerią barw i dodać im prawdziwie wiejskiego uroku. Przez resztę roku, kiedy pola nie wydają kwiatowego plonu, możemy przyozdabiać swoje sypialnie suszonymi kwiatami i ziołami, takimi jak gipsówki, hortensje czy gałązki rozmarynu.

Rzemiosło i vintage, czyli jak ozdabiać

Styl cottagecore w sypialni to również wyrażenie naszej pasji do rzemiosła i recyklingu. Wykorzystanie ręcznie wykonanych przedmiotów, takich jak wyszywane poduszki czy zrobione na drutach koce, nadaje wnętrzu indywidualnego charakteru i unikalności. Dodaj do swojej sypialni coś od siebie, samodzielnie wykonując ozdoby ścienne, kolaże z roślin czy proste świeczniki. Możesz też sięgnąć po wyroby niszowych artystów czy znaleźć prawdziwe perełki vintage na targach. Połączenie tych dodatków sprawi, że Twoja sypialnia zyska duszę i stanie się niepowtarzalnym wnętrzem inspirowanym łagodnym stylem cottagecore.

Sypialniane dodatki z prawdziwego zdarzenia

Romantyczne dodatki i elementy wnętrzarskie z drugiej ręki z pewnością zaprezentują się dobrze w sypialni w stylu cottagecore. Warto postawić w niej jednak także na mocną, nowoczesną bazę, która każdej nocy będzie dbała o nasz komfortowy wypoczynek. Mowa tu oczywiście o odpowiednio dobranym materacu, którego poziom twardości, a także materiał wypełnienia i rozmiar będą współgrały z naszymi potrzebami. Materac to nie tylko mebel, na którym sypiamy — to gwarancja zdrowia naszych pleców i element korygujący nieprawidłowości naszej postawy. Dzięki niemu wstajemy pełni energii, cieszymy się lepszą odpornością, a nawet efektywnością działań. Gdzie znaleźć można idealne podłoże snu? Poszukiwania warto rozpocząć tutaj: https://hilding.pl/.

Materiał partnera abcsnu.pl